b_250_156_16777215_00_images_Integrovani_uroky_v_Uzyni.jpgСприйняття світу в учнів молодшого та середнього шкільного віку за своєю суттю є цілісним, як цілісне і саме довкілля. Сьогодні, коли зміст шкільних предметів інколи стає обтяжливим непотрібною деталізацією й абстрактними поняттями, вагоме місце в освітньому процесі мають зайняти інтегровані уроки, під час яких матеріал подається в розрізі декількох дисциплін, невідривного зв’язку з життям.
Педагоги Узинської ЗОШ І-ІІ ступенів мали можливість переконатися в ефективності таких уроків під час методичної декади. Звісно, підготовка до інтегрованого уроку потребує багато часу, ресурсів, проте результативність сприйняття матеріалу, вплив на особистість учня наскільки висока, що виникає бажання в учнів і педагогів втілювати таку форму організації навчальної діяльності і надалі.
Деякі уроки значно підсилили інтерес учнів до вивчення матеріалу. Так, проведений бінарний урок  з української літератури  та інформатики у 8 класі, під час якого учні виконували презентації з гіперпосиланнями  за творчістю Лесі Українки, викликав неабиякий успіх серед учасників освітнього процесу.  
Учителі початкових класів вдало поєднували математику з природознавством, природознавство з уроками розвитку зв’язного мовлення, літературне  читання з мистецтвом. Вивчення графіків функцій за допомогою програмного забезпечення з використанням ІКТ, як виявляться, здатне активізувати навіть найпасивнішого учня. 
А як же вивчення історії без географії, біології без хімії? І навіть українська мова стає цікавішою через канву природознавства чи історії? 
Залишається лиш подякувати вчителям за працю, творчі ідеї і побажати їм реалізації успішних задумів і надалі.
Перегляди статей
255715