Помилка
  • JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: /home/ssi140/rvotsm.if.ua/images/Seminar geografiv_Nadvirna
Повідомлення
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Seminar geografiv_Nadvirna
b_250_160_16777215_00_images_Seminar_geografiv_Nsdvirna.jpg14 березня 2017 року відбулося виїзне засідання постійно діючого семінару вчителів географії, економіки та природознавства на тему «Фінансова грамотність як засіб формування предметних компетенцій школярів».
Засідання відбулося на базі Музею нафтопромислів Галичини, що розташований у с. Пнів Надвірнянського району. Музей нафтопромислів Галичини – унікальний культурно-просвітницький центр, який висвітлює розвиток техніки і технологій нафтогазопромислового поступа у Карпатах.
Вже більше півтори сотні років Надвірнянщина вважається краєм нафтовиків. Музей нафтопромислів Галичини – технічний, галузевий музей, в якому відображено розвиток техніки і технологій в сфері нафтогазової промисловості починаючи з XVIII ст. 
Експозиція музею складається з двох частин – внутрішньої (в приміщеннях) та зовнішньої (скансену). Основні експонати музею – нафтові об’єкти та обладнання в натуральну величину, розміщені під відкритим небом. В експозиції представлене обладнання для буріння та видобутку нафти XVII – поч. XX ст., сучасне нафтове обладнання, макет нафтопереробної установки. 
Окремі зразки механізованого обладнання діючі. У внутрішній експозиції представлені макети нафтопромислових об’єктів, оригінали та копії документів, інформаційні стенди, зразки нафти та продукції з неї, колекція гасових ламп, література, фотовиставка та картинна галерея на нафтопромислову тематику.
Працівники музею докладно розповіли про ідею створення самого музею з ініціативи однодумців, котрі об’єднались у громадську організацію «Інститут історії Надвірнянського нафтопромислового району». Ця організація покликана забезпечити функціонування музею. 
Вчителі задали ряд запитань, що стосувалися нафтовидобувної та нафтопереробної промисловості, зокрема : на яких глибинах залягають нафтові горизонти, які свердловини ще діючі, які вже вичерпалися? Цікавили питання вчителів про методи видобутку нафти на території Прикарпаття, також чи впроваджуються новітні технології при видобутку та переробці нафти. Адже кожен вчитель-географ використовує дану інформацію на уроках географії. А також як класний керівник для профорієнтаційної роботи зі старшокласниками.
Для практичної частини виїзного засідання працівники музею люб’язно надали приміщення актової зали, де методист районного методичного кабінету Оксана Бутенко закцентувала увагу учителів на державній підсумковій атестації у загальноосвітніх навчальних закладах. Вона рекомендувала керуватися у роботі Положенням про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти та листом Міністерства освіти і науки України «Про проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році».  
На останок працівники Музею провели анімаційне дійство – актори в одязі нафтовиків минулого століття сценічно відтворили процес видобутку нафти в Галичині на початках становлення нафтової промисловості.
Географи Тисмениччини щиро вдячні цікаву екскурсію і теплий прийом працівникам Музею.
 
{gallery}Seminar geografiv_Nadvirna{/gallery}

Календар України

Перегляди статей
267198