b_301_301_16777215_00_images_Velykiy_Teror-80.JPGТретя неділя травня – День пам’яті жертв політичних репресій. Цьоріч відзначаємо 80-і роковини початку Великого Терору, у час якого зазнав особливо важких переслідувань український народ, кращі представники якого були піддані репресіям, депортаціям, ув’язненням та фізичному винищенню. У загальноосвітніх навчальних закладах району пройшли меморіально-просвітницькі заходи, присвячені цьому сумному ювілею.
Особливо цікавий захід пройшов в Радчанській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Учні та педагоги навчального закладу побували на зустрічі з депортованим в 1947 році в  Караганду (Казахстан). Свого часу із західних областей України було виселено 25299 сімей (75511 осіб). Зокрема із села Радча було вивезено 8 сімей (28 осіб).
Ділилися своїми спогадами представники вивезених сімей: Марія Єфімчук та її сестра Ганна Гільтайчук, Стефанія Ганчак, Параска Какапич, Іван Чемирис, Галина Пилипів, Надія Кодратів, Галина Назарук. Спогади виступаючих різні, але вони зводились майже до одного – втрати дитинства, молодості, рідної землі… Доповнили захід мистецькі та історико-просвітницькі виступи учнів та педагогів, що ілюстрували трагічну історію нашого народу.
Адміністрація школи щиро вдячна учасникам зустрічі за історично важливі спогади, збереження національної пам’яті про минулі покоління та настанови молоді в контексті національно-патріотичного виховання.  Згуртувала усіх спільна молитва, що мала на меті вшанування світлої пам’яті наших невинно засуджених земляків. 
 
 

Календар України

Перегляди статей
276676