b_301_301_16777215_00_images_Turzlit-2017.JPG12-14 червня 2017 року на базі спортивно-оздоровчого туристського центру міжнародного співробітництва дітей та юнацтва (с. Рибне Тисменицького району) відбувся районний зліт туристів-краєзнавців, участь у якому взяли команди 15 загальноосвітніх навчальних закладів.
В церемонії урочистого відкриття цього спортивно-масового зібрання взяли участь представники районної та місцевої влади – заступник голови районної державної адміністрації Степан Мандибур, заступник голови районної ради Ігор Федоришин, директор обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Михайло Косило, начальник відділу освіти районної державної адміністрації Світлана Шарабуряк, сільський голова с. Рибне Василь Ісаків. Мистецьку програму для учасників та гостей Зльоту представили учні Угринівського НВК.
Юні туристи змагались у ряді спортивно-туристичних випробувань, серед яких:
- «теренова гра» (метання гранати в ціль, стрільба з пневматичної гвинтівки, транспортування потерпілого під маскувальною сіткою, «павутинка»);
- географічна вікторина (письмові завдання у форматі «питання - відповідь» відповідно до програмових вимог предмета «Географія» за 6-9 класи);
- смуга перешкод (рух по купинах, рух по жердинах, рух по-пластунськи, «гусячий» крок);
- розпалювання багаття;
- в’язання вузлів.
Майстер-класи з техніки пішохідного туризму демонстрували учасники команд Угринівського НВК та Підпечерівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Діти  отримали можливість ознайомитися з справжнім туристичним спорядженням та набути практичні вміння з туристичної техніки.
Конкурсні випробування чергувалися з моментами дозвілля та налагодження життя в польових умовах (облаштування табору, приготування їжі). Належну організацію змагань та життя табору забезпечила кваліфікована суддівська колегія (керівник – методист районного методичного кабінету відділу освіти районної державної адміністрації Василь Римчук).
Заслужені нагороди отримали переможці Зльоту – Угринівський НВК (І місце), Підпечерівська ЗОШ І-ІІІ ступенів (ІІ місце), Липівська ЗОШ І-ІІІ ступенів і Тязівська ЗОШ І-ІІІ ступенів (ІІІ місце). Юним туристам у екскурсіях та походах знадобляться намети, карімати та сідачки.
Окремо було відзначено випускника Підпечерівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Василя Дутчака, який отримав подяку за вагомий внесок в розвиток спортивно-туристичної галузі району і області, активну життєву та професійну позицію. Цей юнак є справжнім прикладом для своїх друзів та колег: він – учасник районної та обласної туристичних збірних команд, кандидат в майстри спорту з техніки пішохідного туризму. 
Ось і завершився V районний зліт туристів-краєзнавців, який приніс учасникам нові враження, цікавий досвід та змістовне дозвілля. Попереду в нашої туристичної юні – канікули та нові досягнення.
 

Календар України

Перегляди статей
276692