b_250_169_16777215_00_images_Vervycya_v_Staromu_Lysci.jpgНещодавно, в день величного свята Введення у храм Пресвятої Богородиці, у селі Старий Лисець відбувся урочистий хід вервиці у наміренні – за мир в Україні, за мир у сім'ях та родинах, за навернення молоді.
Ця велична акція прослави Діви Марії, святого Бога у Тройці єдиного відбулась за ініціативи Марійської дружини, яка діє при Старолисецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів. 
Отці двох парафій села – о. Мар'ян Атаман та о. Микола Варцаб'юк підтримали акцію та доклали зусиль для її проведення. До справи підготовки ходу вервиці доклався сільський голова Анатолій Лущак, який виділив кошти для придбання вервиці, яку виготовили із блакитно-білих кульок, наповнених гелієм.
Розпочався хід вервиці у церкві Собору Пресвятої Богородиці, де зібралось чимало жителів села, учнів місцевої школи. Отець Мар'ян Атаман перед початком ходу розповів про об'явлення Богородиці у  португальському  містечку Фатіма, вказав на неохідності щоденної молитви на вервиці. Цьогоріч ми святкуємо 100-річчя фатімських об'явлень, під час яких Діва Марія закликає до молитви на вервиці.
На тетраподі у храмі розміщена статуетка Фатімської Богородиці, яку подарувала для  храму жителька Старого Лисця Надія Іванівна Пасєка (Лущак), яка вже кілька років перебуває у Португалії. 
Учні-старшокласники винесли вервицю на подвір'я храму, звідки почався хід. Шлях вервиці проходив центральною вулицею села Шевченка. В одну велику молитовну групу злились діти й дорослі. Розважання над таїнствами переносили вірних у часи Ісусового перебування на землі, допомагали зосередитись під час молитви. 
Попри  негоду напередодні, на час ходу встановилась гарна погода,  виглянуло сонечко, яке посилало своє ніжне проміння на людей. Двокілометровий шлях до храму Святого Миколая пройшов непомітно. У молитовному єднанні злились душі і серця всіх присутніх. 
На  подвір'ї храму відбулась довгоочікувана мить – вервицю відпустили й вона полинула у небесну височінь. Свої погляди до неба звернули діти й дорослі, які щиро вірили, що принесли дарунок Діві Марії, Ісусові Христові й вони  обов'язково вислухають  наші  прохання.
У церкві Святого Миколая завершились молитовні благання учасників вервиці. Отець Микола Варцаб'юк  виголосив цікаву проповідь. Навів конкретні приклади допомоги Діви Марії тим, хто з вірою звертається до неї. Слова глибоко осіли в серцях вірних й спонукали до ще більшого набожества до Небесної Цариці.
Особливо раділа цього дня дітвора. Завдяки старанням священиків для дітей приготували солодкий стіл. Сестриці храму пригощали всіх печивом та духмяним чаєм.
Проведена акція розчулила серця дорослих і дітей, чоловіків і жінок. Приємно було спостерігати на їхніх обличчях мир і спокій, доброзичливість і радість. 
О Пресвята Небесна Царице, прийми цей маленький дарунок молитви вервиці і вклади її як пелюстку у ніжний вінок троянд для свого улюбленого Сина – Ісуса Христа і благай Всемогутнього Бога за мир в Україні, за мир у сім'ях і родинах, за навернення нашої молоді, за мир у кожному людському серці.
Бережи нас, Діво Пресвята!
 
Перегляди статей
255699