b_250_316_16777215_00_images_Seminar_ZDVR_14.03.2018.jpg14 березня 2018 року в актовій залі відділу освіти під керівництвом методиста районного методичного кабінету відділу освіти Марії Середюк відбулось засідання постійно діючого семінару заступників директорів з виховної роботи закладів загальної середньої освіти Тисменицького району.
Мета зібрання – розкрити шляхи формування морально-етичних та духовних цінностей сучасної молоді у  процесі виховання компетентної особистості (у відповідності з потребами Нової української школи та Закону України «Про освіту»).
Досить насиченою та різноманітною була програма засідання. Вона включала такі форми роботи: інформаційно-аналітичне повідомлення, відеопрезентації, мультимедійні презентації, світове кафе, тренінг, відкритий мікрофон.
Цього дня досвід виховної роботи у навчальному закладі представляла Галина Пташинська, заступник директора з  виховної роботи Старолисецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Вона розповіла про історію школи, її досягнення, перспективи та проблеми. Учасники семінару переглянули відеоперезентацію «Скарбниця мудрості і знань», де було широко представлено роботу цього закладу.
Після цього Галина Пташинська поділилась з колегами досвідом виховної роботи. Вже 10 років у закладі загальної середньої освіти реалізується модель виховної системи «Школа духовно-морального, творчого розвитку особистості». Така тема є надзвичайно актуальною, адже саме морально-етичні цінності новим Законом України «Про освіту» визначені пріоритетними. Зараз система роботи оновлена у відповідності з потребами часу та програмними документами. В основі виховної системи школи лежить принцип дитиноцентризму. Система базується на партнерських стосунках батьків, учнів, педагогів, церкви. Вона є широкоплановою й уміщує всі аспекти виховної роботи навчального закладу. В результаті реалізації цієї системи у школярів сформуються основні європейські компетентності та загальнолюдські християнські цінності. Виступ заступника директора супроводжувався показом мультимедійної презентації моделі виховної системи. Широкий спектр проведених виховних заходів, реалізація проектів, зростання рівня вихованості школярів є показником результативності та дієвості моделі виховної системи.
Учасники семінару з цікавістю ознайомились із проектом учнів Старолисецької школи «Святині села – джерело духовності», який представила педагог-організатор Галина Кузишин.
Цього дня Старолисецька школа презентувала також артбук «Великий Каменяр» - вишивану книгу творів Івана Франка. Це мистецьке диво з’явилось у закладі освіти завдяки зусиллям учительки української мови та літератури Марії Дубницької, учнів та педагогів. Вишиті на полотні рядки із творів Франка вражають своїм колоритом, мистецьким хистом, вишуканим художнім смаком. Зараз у закладі освіти впроваджується ще один такий проект до 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди. 
З великим інтересом учасники зібрання розглядали «Рушник єдності випускників Старолисецької школи», який розпочала зі своїми випускниками Марії Дубницька ще у 2007 році. Кожного року випускники школи залишають на рушнику свої орнаменти. Завдяки цьому спостерігається єдність випускників Старолисецької школи.
Галина Пташинська презентувала своїм колегам також власну книгу «Мальовниче село Старий Лисець», яка вийшла друком у харківському видавництві «Юнісофт» у жовтні 2017 року завдяки сприянню й фінансовій допомозі випускника Старолисецької школи генерал-лейтенанта Миколи Балана. Книга є літописом Старого Лисця від найдавніших часів до сьогодення. Широко розкрито тут історію місцевої школи. Інтерес викликало знайомство з газетою «Моє село Старий Лисець», яка є спеціальним випуском районної газети «Вперед» та видається з 2007 року. Колеги отримали по одному із номерів газети та календар із світлинами історії села.
Методист районного методичного кабінету відділу освіти Марія Середюк провела цікавий та змістовний інноваційний захід «Світове кафе», розповіла його історію, залучила учасників до цікавих проектів та наголосила на значенні впровадження такої форми роботи у практичній діяльності з школярами. 
Практичний психолог Старолисецької школи Світлана Волосянко провела тренінг «Секрети педагогічної майстерності вчителя». За допомогою цікавих вправ допомогла розкрити всі премудрості й секрети важкої учительської праці, надала конкретні поради учасникам семінару.
Завдяки «Відкритому мікрофону» учасники семінару провели підсумки його роботи, вказали на значенні почутого й побаченого для використання у роботі зі своїми вихованцями, учителями. Семінар сприяв підвищенню рівня знань педагогів, знайомству з новими  формами роботи.
 
Марія Середюк, 
методист районного методичного кабінету відділу освіти
Тисменицької районної державної адміністрації
 
Перегляди статей
255726