b_250_167_16777215_00_images_29472846_10156207696183890_7718699303480328192_n.jpgСаме під таким гаслом 21 березня 2018 року на базі Тисменицької спеціалізованої школи I-III ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів відбувся черговий обласний  форум лідерів учнівського самоврядування Івано-Франківської області, головною метою якого було формування у школярів почуття особистої відповідальності за майбутнє держави та Прикарпатського краю.
Його організаторами виступили департамент освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації, відділ освіти Тисменицької районної державної адміністрації і Тисменицький районний Будинок дитячої та юнацької творчості.
У форумі взяли участь Ігор Гаврилюк, заступник директора департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА, Тетяна Семенюк, головний спеціаліст відділу позашкільної освіти та роботи з інтернатними закладами департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА, Леся Аронець, голова правління молодіжного громадського центру «Еталон». Також на зустріч з лідерами учнівського самоврядування прийшли представники влади та освіти району, а саме: Степан Мандибур, заступник голови Тисменицької РДА, Світлана  Шарабуряк, начальник відділу освіти Тисменицької РДА.
Теплими словами та привітаннями до учасників форуму звернулася Марія Люта, директор Тисменицької школи. Продовжили дійство учасники шкільного парламенту на чолі із їх президентом Олегом Олійником.
Після чого, Тетяна Семенюк, координатор обласної ради старшокласників, ознайомила  з планом роботи форуму.
Андрій Татарин, кандидат політичних наук, головний спеціаліст відділу освіти Тисменицької РДА представив учасникам зібрання мультимедійну презентацію «Формування громадсько-активної особистості: історичний досвід Тисмениці», у якій на прикладі визначних тисменичан показав основні характеристики справжнього лідера.
В подальшому учасники форуму мали нагоду ознайомитися з роботою волонтерської організації «Мальтійська служба допомоги», про яку розповіла голова Тисменицького осередку Мальтійської служби Марта Критович.
Продовженням форуму став теоретичний блок. Про діяльність районної Школи лідерів звітував її президент Олег Олійник, а з роботою обласної ради старшокласників усіх присутніх ознайомила її голова Христина Бортейчук та екс – голова Олексій Писарчук.
Також під час форуму діти мали можливість попрацювати у групах за однією із сучасних фасилітаційних технік Світове кафе ( The World Café), на тему «Школа майбутнього». Провела заняття Марія Середюк, методист відділу освіти.  Лідери були дуже  активними та в підсумку презентували своє надзвичайно цікаве та інноваційне бачення нової української школи. Підсумком заняття стало обрання претендентів на пост голови та заступника учнівського самоврядування області (ІФУСу). Ними стали – Анна Воронич (Богородчанський район), Аліна Семенюк (м. Коломия), Романа Філіпова (Долинський район), Юлія Волощук (Снятинський район) та Олег Олійник (Тисменицький район).
Далі між кандидатами було проведено  дебати на тему «Учнівське самоврядування. Реальність чи міф?», модератором яких Став Олексій Писарчук. Діти були надзвичайно активними та креативними. В подальшому вібулися вибори голови обласної ради старшокласників, в результаті яких  перемогу здобув наш тисменичанин Олег Олійник. Романа Філіпова, президент Долинської районної школи лідерів, посіла друге місце, таким чином отримавши пост заступника голови ІФУСу. 
Усі учасники заходу побажали переможцям успіхів, наполегливості, командної підтримки та подальшої плідної праці.
А на завершення  для учасників форуму було організовано екскурсію до духовно-паломницького центру Матері Божої у селі Погоня. 
 
Мар’яна Мельниченко, 
координатор Тисменицької районної Школи лідерів
 

Перегляди статей
255687