b_250_141_16777215_00_images_Innovaciyna_pedrada_v_Radchi.jpgЗвичайний робочий день, четвер, 22 березня 2018 року. Учителі чекали на чергове засідання педагогічної ради, на якому як  і завжди мали розглядатися питання робочого плану школи. Зайшовши у кабінет, педагоги зрозуміли, що формат проведення  дещо інший. Святково прибраний кабінет, столи розкладені для роботи в групах. 
Директор Радчанської школи Марія Гречанюк виголосила питання, що розглядатиметься на педагогічній раді. Це аналіз роботи фахової майстерності педагогічних працівників, які атестуються.  
Продовжила Віра Вацеба, заступник директора з навчально-виховної роботи, яка запропонувала всім присутнім стати учасниками освітнього процесу, але в ролі здобувачів освіти. Щоб зрозуміти форму проведення педради, учителі розв’язували два  завдання.  Перше,  на листочках   написали свої очікування від педради, виголосили їх (новизни, приємних вражень, креативності, позитивних емоцій, творчості, майстерності, плідної праці, нових ідей, чогось цікавого, поринути у світ роботи іншого вчителя, перейнятися досвідом роботи ….) та «прикрасили» ними дерево-очікувань. Друге завдання під назвою «Ну щоб здавалося слова…» педагоги  швидко склали рядки вислову «Робота учителя на уроці – як диригента в оркестрі: які ноти вибереш, як виконавців настроїш – таку мелодію й будеш мати». 
Роботу як диригента, свою майстерність почали демонструвати один за одним учителі, які атестуються в 2018 році.
Розпочали майстер-клас учителі початкової школи. Марія Павликівська, спеціаліст вищої категорії, «старший учитель», майстер-клас розпочала з поділу на групи, спільно встановили  правила роботи. Учителі стали учнями 3-ого класу і, виконуючи завдання з української мови, були активними, хотіли якнайшвидше виконати, перемогти. Цікаво пройшов захист виконаної роботи в групах.  Фонетичний розбір слова завжди є складним завданням для учнів, але учителька показала доступні методи та прийоми, які використовує на своїх уроках для виконання такого роду завдань.
Урок літератури провела Марія Бабінчук, учитель початкових класів, спеціаліст вищої категорії, «старший учитель», на якому всі поринули в чарівний світ казок. Запропоновані  картинки треба було розташувати за змістом казки, скласти проблемне питання, прислів’я та сенкан на головного героя. Присутні відразу пізнали казки, цитували їх, відтворювали з елементами рольової гри, діалогу.
Цікавим і захоплюючим був урок біології, який провела Христина Тимків, спеціаліст, «Будова рослинної клітини». Учителі  були поділені на 4 уявні лабораторії:  дослідницьку, наукову, творчу, ігрову. Дослідницька виконувала лабораторну роботу «Вивчення клітини помідори і цибулини під мікроскопом». Наукова лабораторія виконувала вправу на відповідність визначень, зображень, термінів. Творча використовувала новітню технологію лайфхаки, яку часто впроваджує учитель на уроках, виготовлення моделі клітини з пластиліну, квасолин, гороху. Завдання для ігрової лабораторії скласти макет клітини, маючи окремо кожну частинку (пазли), конструктор по наростаючій, біля дошки два учителя грали в доміно «Будова клітини».
Мар’яна Вацеба, спеціаліст, розкрила перед учителями методи вирішення екологічних питань. Педагоги у віршах Ліни Костенко «Ще назва є, а річки вже немає…», Віктора Геращенка «Впаду на груди рідної землі…», Григорія Жученка «На Україні не один Чорнобиль…» шукали екологічну проблему та своє бачення вирішення її, складали анаграми, відгадували загадки. Яблуко  –  асоціація Землі. Поділили його на 4, на 8, на 12 частин і одна дванадцята – це наша земля, яку ми використовуємо – висновок із проведеної роботи. На зернятку вписували екологічні проблеми, а на паростках шляхи вирішення, які прикріплювали біля підніжжя дерева-очікувань. Перегляд двоххвилинного відеоролика «Цар Землі» нікого не залишив байдужим.
Виконуючи на уроках у Людмили Квич, спеціаліста першої категорії, сучасні форми та методики, присутні пригадали назви хімічних елементів, знаків та їх зображення, розрахунок. Знання хімії та таблиця елементів Дмитра Менделєєва допомагали учителям з’єднати запропоновані Людмилою Романівною елементи і в кінцевому результаті вималювати картину. Інтригою був хімічний фокус із порядковим номером хімічного елемента. Цікавою була інтелектуальна гра «Кращий хімік». Правильна відповідь – зароблені бали і відповідно - переможець.   
Практичної сторони набув урок географії у Оксани Струк, спеціаліста вищої категорії, «старшого учителя», на якому педагоги за характеристиками областей повинні були впізнати цю область і прикріпити її за контурами на карті. Зрозуміло, що помилитись не можна, бо Україна єдина з своїми кордонами і областями. Цікавим було те, що характеристики були нетипові, які вимагали знань з географії, економіки, історії, літератури. Оксана Миколаївна закінчила тим, що будь-яке дослідження починається з карти і закінчується нею. Але кінцева карта має бути детальніша, цікавіша, доповнена цікавим матеріалом.
Ольга Нагірна, учитель української мови та літератури, спеціаліст вищої категорії,  розпочала з того, що кращої, багатшої мови як наша рідна нема. Українська мова – це музика, шелест гаїв, цвірінькання пташок… на жаль, впродовж століть вона зазнала переслідування, тиску, поневірянь, цькувань, так як і наш народ. Були часи, що нашу мову хотіли знищити, навчання українською було заборонено. Наголосила, що культура спілкування є складовою частиною культури людини  в цілому. Закликала дотримуватися сталих мовних норм усної і писемної літературної мови. Запропоновані завдання,  редагування тексту, завдання з культури мовлення, написання есе, були доцільними для  колег і змусили задуматись над тими помилками, які властиві нашому суспільству. 
Учителі разом із учителем музичного мистецтва Петром Василюком, спеціалістом першої категорії, відвідали заняття вокального гуртка. Керівник гуртка показав, як проходить розспівка, налаштування на спів, розучування пісні. Пісня «Чарівна скрипка» у виконанні педагогів та учнів зворушила всіх до глибини душі. І всі зрозуміли, що підготовка вокальної групи на чотири голоси – це високий професіоналізм.
Ігор Лутчин, керівник гуртків військово-патріотичного напрямку, зупинився на проблемах та способах їх вирішення. Розповів про роботу гуртків, участь у шкільних та районних заходах.
Відгомін педради не затихав ще кілька днів. Буквально кожен ділився своїми враженнями, емоціями, радістю від того, що є частинкою такого творчого колективу.
 
Віра Гарасимович, учитель української мови та літератури,
Галина Поглат, учитель історії
 
Перегляди статей
255675