b_250_186_16777215_00_images_Den_Prava_v_Staryh_Kryvotulah.jpgПравове виховання – виховна діяльність школи, сім'ї, правоохоронних органів, спрямована на формування правової свідомості та навичок і звичок правомірної поведінки школярів.
23 березня 2018 року, у Старокривотульській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася зустріч на тему «Знай і поважай права» із головним спеціалістом відділу освіти Тисменицької РДА Андрієм Татарином, інспектором ювенальної превенції Тисменицького відділу поліції Андрієм Мельником, дільничним інспектором Тисменицького відділу поліції с. Старі Кривотули – Андрієм Репетою та дільничними інспекторами Христиною Вдовичин та Іваном Юрієвичем Гайдейчуком.
Зустріч продовжив правовий брейн-ринг, який підготували вчитель правознавства Старокривотульської ЗОШ І-ІІІ ступенів Олег Богак та учні 9-го класу. 
Гості школи стали членами журі. На сцені дві команди «Свобода» і «Феміда» показали справжню боротьбу у шести конкурсах.
Слід відзначити надзвичайно велику кількість правильних відповідей капітанів команд Христини Боровської, яка захищала честь школи на районному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства та Марії Злепко.
В результаті наполегливої боротьби із різницею у два бали перемогу здобула команда «Феміда», яку голова журі Андрій Татарин нагородив кубком переможця правового брейн-рингу «Знай і поважай права».
Цікавими були ігри з глядачем, а саме учнями 5-11 класів.
Підводячи підсумки брейн-рингу, можна сказати, що учні 9-го класу, юні громадяни Ук¬раїни, не тільки засвоюють правові знання, юри¬дичні поняття, а й здобувають вміння та навички ви¬користовувати їх у повсякденному житті для право¬вого аналізу різних ситуацій. Підвищення громадя¬нами своєї правової культури означає зміцнення держави.
Англійський філософ Джон Стюард Мілль стверд¬жував: «Цінність держави визначається цінністю її громадян».
Прилучення учнівської молоді до правової культури збагачує її духовне життя. Водночас знання нею своїх прав і обов'язків розширює можливості їх реалізації, зокрема й у власних інтересах. Правове виховання зміцнює життєву позицію, підвищує громадянську активність, загострює почуття непримиренності до негативних явищ.
 
Олег Богак,  
вчитель правознавства 
Старокривотульської ЗОШ І-ІІІ ступенів
 
Перегляди статей
255693