b_250_188_16777215_00_images_UPA-Vystavka.JPG04 квітня 2018 року на базі Тисменицької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів відбулося відкриття виставки «УПА – відповідь нескореного народу».
Дана виставка (загалом 24 тематичні стенди) розроблена Українським інститутом національної пам’яті та посвячена героїчному чину наших героїв – воїнів Української Повстанської Армії. Це не просто виставка, але Всеукраїнська інформаційна кампанія, що має на меті пояснення феномену УПА, підпільної армії, яка боролася з тоталітаризмом (як з більшовизмом, так і з нацизмом) найдовше в Європі.
Цільовою аудиторією Виставки є учні 10-11 класів закладів загальної середньої освіти. Виставка експонуватиметься до 20 квітня 2018 року та її відвідуватимуть старшокласники закладів загальної середньої освіти Тисменицького району. 
Почесними гостями церемонії відкриття Виставки були представники районної влади та громадськості: заступник голови Тисменицької районної державної адміністрації Степан Мандибур, голова Тисменицької районної організації «Братство вояків ОУН-УПА» Петро Галига та головний спеціаліст відділу освіти Тисменицької районної державної адміністрації Андрій Татарин.
Окрім старшокласників Тисменицької школи Виставку оглянули вчителі предмета «Захист Вітчизни» та керівники шкільних гуртків військово-патріотичного спрямування Тисменицького району та Ямницької об’єднаної територіальної громади.
У своїх виступах промовці наголошували на значенні Української Повстанської Армії, як унікальної військово-політичної формації українського визвольного руху. 
УПА стала відповіддю на жорстку окупаційну політику, що змусила українців організуватися у збройні підрозділи, котрі стали частинами УПА. Армії, через яку пройшло понад 100 тисяч осіб, за участь у повстанському русі чи його підтримку каральними органами СРСР було репресовано понад 500 тисяч осіб.
Глибоко символічними є слова повстанського поета Марка Боєслава, відображають героїчний чин більшості повстанців, яким не судилося повернутися додому, але виконати заповідь Декалогу Українського Націоналіста «Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї»: «Так гинуть герої. Але хіба ж герої гинуть? – Вони живуть вічно!»
Вони віддали свої життя за нашу свободу. Тож вшануймо їх!
Запрошуємо усіх бажаючих до перегляду Виставки!
 
Перегляди статей
255682