b_301_301_16777215_00_images_s-.jpg26 лютого 2016 року на базі Єзупільського міжшкільного навчально-виробничого комбінату обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти  спільно з департаментом освіти і науки обласної державної адміністрації проведено семінар директорів МНВК області.
У роботі семінару взяли участь: Іван Будзак, заступник директора департаменту – начальник управління дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, Роман Вуйцік, головний спеціаліст відділу освіти дошкільної та позашкільної освіти управління дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, Володимир Гащак, методист Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Орест Кіндрат, відповідальний секретар регіональної експертної ради з питань ліцензування та атестації навчальних закладів, Ярослав Левицький та Степан Швець, представники територіального сервісного центру МВС України, Василь Гуменяк, головний спеціаліст відділу технагляду сільськогосподарської інспекції України в області.
Учасники семінару розглянули питання, що стосуються сучасних вимог до організації підготовки робітних кадрів, ліцензування професійної освітньої діяльності, акредитації навчальних закладів та їх спеціалістів, навчально-методичного забезпечення профільного навчання.
Особливу увагу звернено на підготовку та проведення кваліфікаційних пробних робіт та Державного кваліфікаційного екзамену, а також на перелік необхідних документів для підтвердження видачі свідоцтв про присвоєння робітничої кваліфікації.
Директор Єзупільського МНВК Олег Ганущак презентував навчальний заклад та інформував присутніх про особливості впровадження профільного і професійного навчання в умовах МНВК.  Зокрема, він зазначив, що навчально-виробничий комбінат має належну матеріально-технічну базу. Відповідно до вимог обладнаний клас будови та експлуатації автомобіля, основ безпеки руху та Правил дорожнього руху. Діє майданчик площею 1,1 га для здійснення практичного водіння, обладнаний елементами, що необхідні для проведення вправ із початкового навчання водіїв: імітація залізничного переїзду, різні види перехресть, міст підйому та спуску, вісімки для вантажного та легкового автомобілів, змійки, заїзди в гараж, діючі світлофори та ін.
На даний час у комбінаті навчаються 116 учнів (8 груп) з Єзупільського, Поберезького НВК, Вільшаницької та Рошнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів які проходять підготовку за одним із 4-х напрямків:
- оператор комп’ютерного набору;
- водій автомобіля;
- тракторист-машиніст.
- швея.
Фінансування МНВК здійснюється за рахунок бюджетних коштів, передбачених для виконання навчальних планів загальноосвітніх шкіл, які направляють своїх учнів для навчання в комбінат та виділяють години навчального часу, що передбачені навчальними планами шкіл для професійного навчання учнів.
Учасники зібрання зазначили, що отримали під час семінару багато цікавої та корисної інформації, збагатилися досвідом впровадження профільного та професійного навчання, який зможуть втілювати у своїх навчальних закладах. 
Приємним завершенням дня стали відвідини паломницького центру «Духова Криниця», де освітяни віддали шану Богові, насолодилися його красою і неповторною духовною атмосферою, набрали води із джерела, яка, за переказами, має цілющі властивості.

 

Перегляди статей
273972