І. Оцінка природного, техногенного та екологічного стану місцевості (території) розташування відділу освіти, наявності потенційно небезпечних об’єктів, пов’язаних з ними надзвичайних ситуацій

 

ІІ. Стисла характеристика відділу освіти. Особливості, що впливають на організацію та ведення цивільної захисту

ІІІ. Рішення начальника цивільного захисту відділу освіти 

3.1. В режимі повсякденної діяльності проводяться:

3.2. В режимі підвищеної готовності проводяться:

3.3. В режимі надзвичайної ситуації проводяться:

3.4. В режимі надзвичайного (особливого) стану проводяться:

3.5. У разі раптового нападу противника проводяться:

IV. Матеріально-технічне забезпечення захисту особового складу на випадок раптового нападу противника, за режимами дій: в повсякденній діяльності, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації, надзвичайного та воєнного стану за складовими: спостереження, оповіщення, взаємодії, протирадіаційного, протихімічного, медичного, інженерного захисту та евакуації (розосередження)

Рятувальні служби Тисменицького району:

Аварійно-диспетчерські служби:

Розвідка

Хімічне забезпечення

Інженерне забезпечення

Медичне забезпечення

V. Організація зв’язку управління, оповіщення і взаємодії

Додатки


І. Оцінка природного, техногенного та екологічного стану місцевості (території) розташування відділу освіти, наявності потенційно небезпечних об’єктів, пов’язаних з ними надзвичайних ситуацій

Відділ освіти Тисменицької районної державної адміністрації розташований на території Івано-Франківської області, Тисменицького району, м. Тисмениця, за адресою: вул. К. Левицького, буд. 4.

Тисменицький район розташований у центрі Івано-Франківщини, довкола обласного центру. До його складу входить 51 адміністративна одиниця: 48 сіл, 2 селища (Лисець та Єзупіль) та місто Тисмениця.

Площа Тисменицького району становить – 731 кв. км. Кількість населення (тис.) – 83,8, в тому числі: міське – 15,3; сільське – 68,5.

Відстань до обласного центру (м. Івано-Франківськ) - 11 км.

Тисмениччина межує із Галицьким районом на півночі, Коломийським та Надвірнянським на півдні, Тлумацьким на сході, Богородчанським на південному заході та Калуським па північному заході. На північному сході є невелика смуга межі з Тернопільською областю.

Клімат району помірно-континентальний. Середні температури липня + 18С, січня -5С. Середня річна кількість опадів 600-800 мм. Сніговий покрив нестійкий (40-78 днів). На території району чергуються луги і широколистяні ліси, що мають в основному два яруси. У першому ярусі зустрічається ясен, явір, клен польовий, у другому – дуб, граб, бук, липа, береза, черемха, черешня.

Територією району пролягають 8 шосейних автодоріг державного значення, колії Львівської залізниці. Вигідне сполучення, наявність матеріальних і трудових ресурсів сприяють індустріальному розвитку району.

На території району знаходиться такі потенційно-небезпечниі об’єкти: ПАТ «Івано-Франківськцемент» (с. Ямниця), ПАТ «Завод тонкого органічного синтезу «Барва» (с. Ямниця), ТОВ «Івано-Франківський шиноремонтний завод» (с. Угринів), ПАТ «Хутрофірма «Тисмениця» (м. Тисмениця), ТОВ «Тисхутролюкс» (м. Тисмениця), СП «МРV-Юкрейн» (м. Тисмениця), ТОВ  «Тикаферлюкс» (м. Тисмениця), СП ТОВ «ПрофіТис» (м. Тисмениця), ПАТ «Поберезький Завод Пресових Агрегатів» (с. Побережжя), ТОВ «Падана Кемікал Компаундс» (с. Ямниця), ВАТ «Агропромтехніка» (м. Тисмениця), ПрАТ «Газінвест» (м. Івано-Франківськ), ТОВ «Хутроспецпостач» (м. Тисмениця), ПП «Хутротис» (м. Тисмениця).

 

ІІ. Стисла характеристика відділу освіти. Особливості, що впливають на організацію та ведення цивільної захисту

Відділ освіти знаходиться в центральній частині м. Тисмениця. Будинок, у якому розміщений відділ освіти, є 2-поверховим об’єктом (будова початку ХХ століття).

Енергопостачання здійснюється від міської електромережі. Система енергопостачання закільцьована. Водопостачання і теплопостачання здійснюється від міської мережі.

Відділ освіти має в своєму розпорядження приміщення на 2-му поверсі вищезгаданого об’єкта (коридор та 11 кімнат, кількість вікон – 16). Вхід здійснюється через окремий під’їзд зі сторони вул. К. Левицького.

Загальна чисельність працівників відділу освіти – 44 особи.

Найбільшою техногенною небезпекою, яка може загрожувати працівникам, є вірогідність виникнення аварії на атомній електростанції (відстані до найближчих: Хмельницька – 220 км, Рівненська – 320 км). У разі виникнення на них радіаційно-небезпечних аварій з викидом у повітря великих мас радіоактивних речовин територія може потрапити до зони радіоактивного забруднення.

На території об’єкту, за оцінкою фізико-географічних особливостей, спостереження за епідеміологічною, метеорологічною обстановкою, аналізу наявності потенційно небезпечних можна передбачити такі надзвичайні ситуації:

- радіоактивне забруднення місцевості у разі аварії на АЕС;

- пожежі;

- стихійні лиха (буревії, сильні дощі, снігові бурі тощо);

- аварії на потенційно небезпечних об’єктах.

Окремі пошкодження будівля відділу освіти може отримати внаслідок виникнення великого стихійного лиха, наприклад, снігових бур, смерчей, ураганів. Можливі  пошкодження віконних блоків. Існує ймовірність падіння дерев і травмування.

Укриття працівників при стихійному лихі або випаданні радіоактивних опадів можливо у приміщення закладу.

При загрозі ураження головним способом рятування є терміновий вивід працівників у напрямку, який буде вказаний у повідомленні, а за умов браку часу – укриття в визначених приміщеннях відділу з їх подальшою герметизацією.

При загрозі пожежі єдиним способом рятування є термінова евакуація.

При загрозі та виникненні будь-якої надзвичайної ситуації вищого, ніж об’єктовий, рівня, відділ освіти отримає сигнал «Увага всім!» по радіо, телебаченню, а також через пресу, якщо дозволяє час, та інструкції щодо подальших дій.

Протипожежна система забезпечується 2 вогнегасниками. Пожежні гідранти – відсутні.

Відділ телефонізований, кількість телефонів – 4 (місцезнаходження –  приймальня, методкабінет, централізована бухгалтерія, матеріально-постачальна група).

Вбудованих чи окремо стоячих сховищ ЦЗ немає.

Для захисту органів дихання існує запас ватно-марлевих пов’язок, відпрацьовано документацію щодо одержання засобів індивідуального захисту.

З метою удосконалення навичок щодо виконання своїх функціональних обов’язків з ЦЗ у разі загрози та виникнення НС, маючи інструкції дій персоналу у випадку загрози та виникнення НС техногенного та природного характеру у відділі освіти створені такі формування: рятувальна ланка, санітарний пост, ланка охорони громадського порядку, ланка пожежогасіння, ланка оповіщення і зв’язку. 

Оповіщення працівників про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій здійснюється телефоном або зв’язковими (посильними).

 

ІІІ. Рішення начальника цивільного захисту відділу освіти на організацію дій структурних підрозділів відділу освіти в режимах повсякденної діяльності, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації, у разі раптового нападу противника, надзвичайного, воєнного стану в періоди запобігання і реагування на можливі надзвичайні ситуації

3.1. В режимі повсякденної діяльності проводяться:

- спостереження і контроль за станом довкілля, території закладу і прилеглих до неї територій. Оцінка загрози виникнення надзвичайної ситуації та можливих її наслідків при виявленні невідомих речовин, нальоту на траві, деревах, будівлях. Інформування про їх виявлення відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Тисменицької районної державної адміністрації (виконавці – керівний склад ЦЗ відділу освіти);

- розроблення і впровадження планів щодо запобігання надзвичайним ситуаціям, забезпечення безпеки і захисту працівників відділу освіти, зменшення можливих матеріальних втрат, забезпечення сталого функціонування закладу у разі виникнення надзвичайної ситуації (виконавці – керівний склад ЦЗ відділу освіти);

- удосконалення процесу підготовки працівників відділу освіти, особового складу формувань ЦЗ до дій в надзвичайних ситуаціях (виконавці – керівний склад ЦЗ відділу освіти, керівники груп занять з ЦЗ, командири формувань ЦЗ);

- організація навчання працівників відділу освіти користуванню засобами захисту та діям в надзвичайних ситуаціях, свідомому виконанню правил безпечного поводження людини у НС (виконавці – керівний склад ЦЗ відділу освіти, керівники груп занять з ЦЗ, командири формувань ЦЗ).

 

3.2. В режимі підвищеної готовності проводяться:

Здійснюються заходи, визначені для режиму повсякденної діяльності і додатково:

- позаштатні формування цивільного захисту приводяться у готовність до використання за призначенням, перевіряються укомплектованість особовим складом, наявність необхідного майна та засобів захисту (виконавці – начальник штабу ЦЗ відділу освіти, командири і особовий склад формувань ЦЗ);

- посилення роботи, пов’язаної з веденням спостереження та здійсненням контролю за станом довкілля, організація безперебійного зв’язку з начальником відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Тисменицької районної державної адміністрації, отримання інформації про радіаційну та хімічну обстановку в районі закладу (виконавець – начальник штабу ЦЗ відділу освіти);

- уточнення Плану дій, Плану евакуації щодо захисту працівників і матеріальних засобів відділу освіти, а також порядку виконання заходів при забезпеченні стійкого функціонування структурних підрозділів відділу в надзвичайних ситуаціях (виконавці – начальник ЦЗ, начальник штабу ЦЗ відділу освіти);

- проведення заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій

(виконавці – начальник штабу ЦЗ відділу освіти, командири і особовий склад формувань ЦЗ);

- запровадження цілодобового чергування керівного та командно-начальницького складу відділу освіти (виконавець – начальник штабу ЦЗ відділу освіти).

 

3.3. В режимі надзвичайної ситуації проводяться:

3.3.1. Заходи щодо захисту працівників відділу освіти, матеріальних засобів та території закладу:

- оповіщення, інформування особового складу;

- хімічний, медичний захист;

- евакуація;

- рятувальні та інші невідкладні роботи;

- розгортання пункту управління начальника ЦЗ відділу (виконавець – начальник ЦЗ відділу освіти).

3.3.2. Безперебійний зв’язок з начальником відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Тисменицької районної державної адміністрації, інформування його щодо рівня надзвичайної ситуації та вжитих заходів, пов’язаних з реагуванням на цю ситуацію, отримання інформації про обстановку в районі, місті та про залучення, в разі необхідності, сил районного, міського підпорядкування для ліквідації НС (виконавець – начальник ЦЗ відділу освіти).

3.3.3. Роботи, пов’язані з локалізацією або ліквідацією надзвичайної ситуації із залученням необхідних позаштатних сил і засобів (виконавці – начальник ЦЗ, начальник штабу ЦЗ відділу освіти):

- визначення межі території, на яку вплинула надзвичайна ситуація (виконавець – начальник ЦЗ відділу освіти);

- організація робіт, спрямованих на забезпечення сталого функціонування закладу та надання допомоги постраждалим членам навчально-виховного процесу і працівникам галузі (виконавці – начальник ЦЗ відділу освіти, командири формувань ЦЗ);

- здійснення постійного контролю за станом довкілля на території, що зазнала впливу наслідків надзвичайної ситуації (виконавець – начальник штабу ЦЗ відділу освіти).

3.3.4. Оповіщення та інформування працівників закладу про НС, надання їм необхідних рекомендацій щодо поведінки в умовах, що склалися (виконавець – начальник штабу ЦЗ відділу освіти).

3.3.5. Проведення (в разі необхідності) евакуації працівників закладу відповідно до Плану евакуації (виконавець – начальник евакокомісії відділу освіти).

 

3.4. В режимі надзвичайного (особливого) стану проводяться:

- отримання інформації про межі території, на якій виникла надзвичайна ситуація (виконавець – начальник ЦЗ відділу освіти);

- організація роботи щодо локалізації або ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на території відділу освіти (виконавці – начальник ЦЗ відділу освіти, командири формувань ЦЗ);

- забезпечення стійкого функціонування закладу, першочергового життєзабезпечення працівників відділу освіти, які залишились і працюють в умовах надзвичайного (особливого) стану (виконавець – начальник ЦЗ відділу освіти);

- здійснення постійного контролю за станом довкілля на території, що зазнала впливу наслідків надзвичайної ситуації (виконавець – начальник штабу ЦЗ відділу освіти).

- звітування про розвиток надзвичайної ситуації начальнику відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Тисменицької районної державної адміністрації та інформування працівників відділу освіти (виконавець – начальник ЦЗ відділу освіти).

 

3.5. У разі раптового нападу противника проводяться:

3.5.1. При можливому раптовому нападі противника з отриманням сигналу «ПОВІТРЯНА НЕБЕЗПЕКА» і протягом 7-10 хвилин до нападу противника:

- негайно довести сигнал (інформацію) до працівників відділу освіти (виконавець – начальник штабу ЦЗ відділу освіти);

- забезпечити укриття працівників відділу освіти у підвальному приміщенні житлового будинку за адресою м. Тисмениця, вул. К. Левицького, 14-А (виконавці – начальник штабу ЦЗ відділу освіти, командири формувань ЦЗ відділу освіти).

3.5.2. Після нападу противника з отриманням сигналу «ПОВІТРЯНА НЕБЕЗПЕКА МИНУЛА» або за розпорядженням начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Тисменицької районної державної адміністрації передбачаються:

- збір і приведення в готовність до виконання завдань формувань ЦЗ відділу освіти (виконавці – начальник штабу ЦЗ відділу освіти, командири формувань ЦЗ відділу освіти);

- видача засобів індивідуального захисту працівникам відділу освіти (виконавці – начальник штабу ЦЗ відділу освіти, командири формувань ЦЗ відділу освіти);

здійснення заходів медичного і протихімічного захисту (виконавці – начальник штабу ЦЗ відділу освіти, командири формувань ЦЗ відділу освіти);

- проведення рятувальних та інших невідкладних робіт силами об’єктових формувань (виконавці – начальник штабу ЦЗ відділу освіти, командири формувань ЦЗ відділу освіти);

- взаємодія з начальником відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Тисменицької районної державної адміністрації при веденні цивільного захисту в умовах раптового нападу противника з питань інформації про час, місце і масштаби застосування противником засобів масового враження; радіаційну, хімічну, біологічну (бактеріологічну), інженерну, пожежну і медичну обстановку (виконавець – начальник ЦЗ відділу освіти);

- отримання допомоги в проведенні рятувальних та інших невідкладних робіт (виконавець – начальник штабу ЦЗ відділу освіти).

 

IV. Матеріально-технічне забезпечення захисту особового складу на випадок раптового нападу противника, за режимами дій: в повсякденній діяльності, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації, надзвичайного та воєнного стану за складовими: спостереження, оповіщення, взаємодії, протирадіаційного, протихімічного, медичного, інженерного захисту та евакуації (розосередження)

У разі загрози та виникнення надзвичайної ситуації для проведення заходів цивільного захисту у відділі освіти планується залучити як власні сили так і сили місцевого підпорядкування:

У відділі освіти створені формування загальною чисельністю 15 осіб, у тому числі:

- ланка пожежогасіння – 3 особи (1 командир + 2 пожежники);

- ланка охорони громадського порядку – 3 особи (1 командир + 2 охоронці);

- санітарний пост – 3 особи (1 начальник + 2 санітари);

- рятувальна ланка – 3 особи (1 командир + 2 рятувальники);

-ланка оповіщення і зв’язку – 3 особи (1 командир + 2 зв’язківці);

Формування укомплектовані особами з числа працівників відділу освіти за принципом функціонального виконання обов’язків.

Для проведення заходів (робіт), пов’язаних з пошуком і рятуванням потерпілих, наданням їм першої медичної допомоги, гасінням пожежі, укріпленням та обрушенням (в разу необхідності) конструкцій, демеркуризацією речовин, які вміщують ртутні сполуки та дегазацією інших хімічно-небезпечних речовин планується залучати формування районного (міського) підпорядкування.

Рятувальні служби Тисменицького району:

Тисменицький РВ УДСНС в Івано-Франківській області:

- черговий диспетчер – тел. 2-41-87

- черговий оперативно-рятувальної служби ЦЗ – тел. 101;

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Тисменицької районної державної адміністрації:

- оперативний черговий – тел. 2-43-40.

Аварійно-диспетчерські служби:

- енергопостачання (філія «Лисецький РЕМ» ПАТ «Прикарпаттяобленерго») – тел. 4-12-96, 4-12-60;

- водопостачання (КП «Івано-Франківськводоекотехпром») –  тел. 75-90-46;

- теплопостачання (ПАТ «Тисменицягаз») – тел. 104, 2-14-55;

- медичне забезпечення (Тисменицька міська лікарня) – тел. 103, 2-10-58;

- охорона громадського порядку (Тисменицький РВ УМВС в Івано-Франківській області) – тел. 102, 2-12-02.

Наведені вище формування залучаються для проведення заходів (робіт) в інтересах відділу освіти на підставі планів взаємодії, що розробляються відділом з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Тисменицької районної державної адміністрації.

Розвідка

Даними про радіаційну, хімічну, санітарно-епідеміологічну та інші види обстановки відділ освіти буде забезпечуватися через начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Тисменицької районної державної адміністрації за тел. 2-43-40.

Хімічне забезпечення

Хімічне забезпечення організується з метою забезпечення працівників відділу освіти засобами індивідуального захисту. Простіші засоби захисту органів дихання (ватно-марлеві пов’язки) виготовлюються власними силами при загрозі радіоактивного забруднення місцевості.

Інженерне забезпечення

Інженерне забезпечення здійснюється з метою недопущення (зниження) опромінення працівників відділу освіти при раптовому випаданні радіоактивних опадів, а також захисту людей при раптовому нападі супротивника шляхом укриття працівників відділу освіти у підвальному приміщенні житлового будинку за адресою м. Тисмениця, вул. К. Левицького, 14-А.

Медичне забезпечення

Медичне забезпечення покладається на санітарний пост відділу освіти і Тисменицьку міську лікарню.

В запасі відділу освіти:

санітарних сумок – 1 шт.;

аптечок АІ-2 – 3 шт.

Контроль за станом санітарно-епідеміологічної обстановки та дотриманням санітарно-гігієнічних норм здійснюється територіальною санітарно-епідеміологічною службою.

V. Організація зв’язку управління, оповіщення і взаємодії

 Управління заходами ЦЗ здійснюється із пункту управління відділу освіти, який розташований у приймальній відділу освіти.

 При виконанні евакозаходів (в разі загрозі хімічного та радіоактивного зараження, при пожежі) управління здійснюється головою евакокомісії відділу освіти, який знаходиться постійно разом з працівниками відділу освіти.

 Зв’язок з начальником відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Тисменицької районної державної адміністрації, головами евакокомісії та комісії з НС, начальником штабу з ліквідації НС, командирами формувань, керівниками навчальних закладів району здійснюється особовим складом ланки оповіщення і зв’язку через телефонну мережу, за допомогою мобільного телефонного зв’язку, електронного зв’язку у мережі Інтернет.

Додатки:

1. Схема управління, зв’язку, оповіщення і взаємодії.

2. Календарний план дій органів управління, сил і структурних підрозділів відділу освіти.

3. План евакуації відділу освіти з схемою проведення евакуації.

4. Особисті плани дій керівного складу відділу освіти та командирів формувань цивільного захисту (другий примірник особистого плану дій – на робочому місці посадової особи, відповідальної за цивільний захист).

 

Перегляди статей
273945